top of page
Снимок экрана

E-residentsus: peagi saavad välismaalased avada ettevõtte Internetis ja maksta Ukrainas makse

Ukraina ministrite kabinet võttis vastu resolutsiooni, mis määratleb mehhanismi välismaalase e-residendi staatuse saamiseks Internetis. Sellest teatas digitaalse transformatsiooni ministeerium.

Ukrainas ettevõtte avamiseks ei pea välismaalased isiklikult kohal olema. Samuti on võimalik kaugjuhtida oma ettevõtet, avada pangakontosid.

„E-residentsus on meie digitaalne vastus globaliseerumisele. Välismaalastel tekib õigus registreeruda Ukrainas üksikettevõtjaks, avada pangakontod ja ajada oma äri internetis,” ütles digitaalse transformatsiooni aseminister Oleksandr Bornjakov.

По его словам, удобным также является механизм уплаты налогов и отчетности для е-резидентов: это будет делать украинский банк, в котором у е-резидента открыт текущий счет, ведь он выступает налоговым агентом такого иностранца.

Määrus reguleerib:

       1    e-residendi staatuse saamise ja tühistamise mehhanism;
       2   süsteemi "E-resident" moodustamise ja hooldamise kord koos Riigimaksuteenistuse ja pankadega;
       3   elektrooniliste elanike isikuandmete kaitse.

Süsteemi käivitamine

Täisväärtuslik e-residentsus käivitatakse pärast infosüsteemi arendamise ja testimise lõppemist. See süsteem on praegu väljatöötamisel.

Ukraina e-residentsust ei saa kasutada Venemaa, Valgevene ja FATF-i "halli" või "musta" nimekirja kuuluvate riikide kodanikud. Samuti ei saa e-residendid osutada teenuseid Ukraina kodanikele, see tähendab, et nad töötavad ainult teiste välismaalastega.

bottom of page